Support

Entry summary for 2019 Eastern Region Youth Championships and BYC Qualifiers

x
x
Summary : 24/28 Max Entries
Summary : 18/21 Max Entries
Summary : 7/7 Max Entries
Summary : 5/7 Max Entries
Summary : 16/21 Max Entries
Summary : 5/7 Max Entries
Summary : 7/7 Max Entries
Summary : 11/16 Max Entries
Summary : 18/24 Max Entries
Summary : 17/17 Max Entries
Summary : 4/8 Max Entries
Summary : 26/28 Max Entries
Summary : 7/14 Max Entries
Summary : 15/18 Max Entries
Summary : 7/7 Max Entries
Summary : 4/7 Max Entries
Summary : 5/7 Max Entries
Summary : 6/7 Max Entries
Summary : 4/7 Max Entries
Summary : 1/7 Max Entries
Summary : 7/8 Max Entries
Summary : 4/8 Max Entries
Summary : 5/7 Max Entries
Summary : 4/7 Max Entries

Please Select A Category

To view the entries for a specific category, please select one from the dropdown.

Competitor Name Club
David Bishay Newham Swords
Lewis Callaghan Shoebury And Southend Swords
Johnny Carrell Cambridge Sword
Matteo Cicuta Cambridge Sword
Khalam Contractor Newham Swords
Martino Costa Paul Davis Fencing Academy
Billy Craven Colchester & District Fencing Club
Matthew Heaney Paul Davis Fencing Academy
Ben Hufford Hall Paul Davis Fencing Academy
Dillon Kang Cambridge Sword
Maximilian Kaser Cambridge Sword
Finn Keen Fencers Club London
Harry Kontakos Newham Swords
Harry Reed Paul Davis Fencing Academy
Frederick Reeves Cambridge Sword
Aiden Robinson Paul Davis Fencing Academy
Tani Sanu Fencers Club London
Magor Sashalmi-Cseke Welwyn-Hatfield Fencing Club
Samuel Straughan Unaffiliated
Edward Thompson Dragon Fencing Club
Monty Tucknott Dragon Fencing Club
Jerome Turenne-Rogers Cambridge Sword
John White Paul Davis Fencing Academy
xi xing (Star) zheng Paul Davis Fencing Academy
Competitor Name Club
Keir Adeleke Newham Swords
Flinn Ashdown Wickford Fencing Club
Abubacarr Bah Newham Swords
Alexander Brincklow Colchester & District Fencing Club
Paolo Cicuta Cambridge Sword
Thomas Crawford Dragon Fencing Club
Alexander Culkin Salle Paul Fencing Club
Dylan Daniel ZFW Fencing Club
James Dolan Fencers Club London
Jack Elsworth Brentwood School Fencing Club
Jacob Lewis Activ8
Archie Mills Colchester & District Fencing Club
Rory Myatt Colchester & District Fencing Club
Kyran Porter Fencers Club London
Joseph Rance Colchester & District Fencing Club
Ben Roberts Unaffiliated
Christopher Swaddling Affondo
Karl Vonwiller Unaffiliated
Competitor Name Club
Jack Courtier Affondo
Milo davidson Cambridge Sword
Alexis Lauga Cambridge Sword
Evan Lowman Fencers Club London
Duncan Musgrove Norfolk Fencing Club
Joshua Saunders Fencers Club London
Robert Woolterton Brentwood School Fencing Club
Competitor Name Club
Samuel Hopkins Oundle Peterborough & Stamford Epee Club
Sebastian Lester Dacorum Fencing Club
Olutoni Obalua Oundle Peterborough & Stamford Epee Club
Jack Shellard Loughton Fencing Club
Robin Silk Oundle Peterborough & Stamford Epee Club
Competitor Name Club
Jola Akinrin Brentwood School Fencing Club
Calum Anderson Brentwood School Fencing Club
Connor Bell Activ8
Gabriel Currey Dacorum Fencing Club
Faris Fahal Brentwood School Fencing Club
Lucas Godfrey Activ8
James Hollingbery Dacorum Fencing Club
Jack Leonard Brentwood School Fencing Club
Jacob Leslie Brentwood School Fencing Club
Shikuan Lin Cambridgeshire Fencing Club
Kristofer Lleshi Loughton Fencing Club
Kavinan Pathmanathan Brentwood School Fencing Club
Oscar Saxon Activ8
Oliver Stegeman Oundle Peterborough & Stamford Epee Club
Ellis Tapp Huntingdonshire Fencing Club
Kynan Treby Activ8
Competitor Name Club
Carlysle Bailey Brentwood School Fencing Club
Archie Brett Affondo
Peter Calatayud Colchester & District Fencing Club
William Ferguson Oundle Peterborough & Stamford Epee Club
Duncan Metherell Great Yarmouth & Waveney
Competitor Name Club
Myles Ashforth Colchester & District Fencing Club
Christopher Danquah Brentwood School Fencing Club
matthew goodwin Brentwood School Fencing Club
Adam Hogarth Brentwood School Fencing Club
Jay Laxton Unaffiliated
Peter Moore Dacorum Fencing Club
Refe Tant Activ8
Competitor Name Club
Elvy Cross Stort Valley Sabre Club
Ben Daniel Stort Valley Sabre Club
Aidan Garcia-Ghuran Paul Davis Fencing Academy
Ben Isted Paul Davis Fencing Academy
Tobias MacDonald Affondo
Corey Pettifer Affondo
Michael Poznysz Stort Valley Sabre Club
Finlay Rhodes Stort Valley Sabre Club
Wilfred Richardson Stort Valley Sabre Club
J J Sathan Stort Valley Sabre Club
Maximillian Saunders Stort Valley Sabre Club
Competitor Name Club
Jacob Barr Paul Davis Fencing Academy
Oscar Brincklow Colchester & District Fencing Club
Jan Calatayud Colchester & District Fencing Club
Innes Diggens-Wilson Paul Davis Fencing Academy
Joshua Elsworth Brentwood School Fencing Club
Rufus Gladwell Unaffiliated
Toby Gregory Stort Valley Sabre Club
Thomas Heath Paul Davis Fencing Academy
James Hollingbery Dacorum Fencing Club
Oscar Hormbrey Stort Valley Sabre Club
Daniel Johnson Faustino Paul Davis Fencing Academy
Matthew Pierce Stort Valley Sabre Club
Fergus Reid Paul Davis Fencing Academy
Samuel Richardson Stort Valley Sabre Club
Will Tweedie Paul Davis Fencing Academy
Tom Wagstaff Stort Valley Sabre Club
Daniel Wang Paul Davis Fencing Academy
Barnaby Williams Paul Davis Fencing Academy
Competitor Name Club
Folayemi Akinyosoye Brentwood School Fencing Club
Sam Barrett Stort Valley Sabre Club
Edward Brown Paul Davis Fencing Academy
Thomas Flury Paul Davis Fencing Academy
Robert Guy Paul Davis Fencing Academy
Ian Ho Brentwood School Fencing Club
Lucas Johnson Faustino Paul Davis Fencing Academy
Ranveer Kanda Brentwood School Fencing Club
Christopher Lake Paul Davis Fencing Academy
Asad Merali Unaffiliated
Duncan Metherell Great Yarmouth & Waveney
Arnav Peehal Stort Valley Sabre Club
Thomas Raut Paul Davis Fencing Academy
Ben Reed Paul Davis Fencing Academy
ARCHIE SELLERS Paul Davis Fencing Academy
Tanay Sonawane Brentwood School Fencing Club
Alexander Williams Brentwood School Fencing Club
Competitor Name Club
Jaidaksh Anilkumar Brentwood School Fencing Club
Scott Hawthorne Paul Davis Fencing Academy
Oscar Hill Paul Davis Fencing Academy
Joshua Lee Paul Davis Fencing Academy
Competitor Name Club
Rahul Aravinthan Colchester & District Fencing Club
Mihkel Archer Newham Swords
Alexander Barrett Dragon Fencing Club
Noah Brown Paul Davis Fencing Academy
Eurig Colville Ipswich Fencing Club
Joshua Elsworth Brentwood School Fencing Club
Tomi Fric ZFW Fencing Club
Jake Haywood Down Cambridge Sword
Tudor Iordache Colchester & District Fencing Club
GEORGE KEOGH ZFW Fencing Club
William Kingsbury Hitchin Fencing Club
Damian Knott Great Yarmouth & Waveney
Joshua Lake Unattached
William Lauga Cambridge Sword
Jacob Leslie Brentwood School Fencing Club
William Lofthouse Welwyn-Hatfield Fencing Club
Logan McConochie Wickford Fencing Club
Robin Munday Saffron Walden Swords
Ted Newey Cambridge Sword
Daniel Perry Saffron Walden Swords
Krishna Raghavan Fencers Club London
Oskar Scott-Donkin Huntingdonshire Fencing Club
Toby Skinner Allez Fencing
Ellis Tapp Huntingdonshire Fencing Club
Bruno Winter Paul Davis Fencing Academy
Liam Wortley Affondo
Competitor Name Club
Maddi Beard Bryant Blades
Jessica Beechey Paul Davis Fencing Academy
Addison Garland Colchester & District Fencing Club
Chloe Leslie Brentwood School Fencing Club
Isabella Manlangit Newham Swords
Isabelle Narburgh Great Yarmouth & Waveney
Hannah Perry Saffron Walden Swords
Competitor Name Club
Morgan Allen Paul Davis Fencing Academy
Mia Besdziek Allez Fencing
Katie Cotier Unaffiliated
Nathalie Culkin Salle Paul Fencing Club
Blaithin Hill Paul Davis Fencing Academy
Charlotte Hipperson Cambridge Sword
Sophia Jones Brentwood School Fencing Club
Evangeline Lawrence Great Yarmouth & Waveney
Adrianne Ju-An Lin Cambridge Sword
Erin Rance C.A.D.S Junior Club
Lauren Ryder-Garcia Newham Swords
Megan Sansom Saffron Walden Swords
Bo Seaborn Colchester & District Fencing Club
Sophie Tsang Newham Swords
Emily Wong Colchester & District Fencing Club
Competitor Name Club
Lily Allmark Brentwood School Fencing Club
Thea Antoniou Wickford Fencing Club
Catherine Cheung Colchester & District Fencing Club
Eleanor Knox Newham Swords
Amelia Price Paul Davis Fencing Academy
Ruby Read Paul Davis Fencing Academy
Isabelle Teh Unaffiliated
Competitor Name Club
Phoebe Dolan Fencers Club London
Yasmin Narli Great Yarmouth & Waveney
Hannah Smyth Fencers Club London
Holly Thompson Cambridge Sword
Competitor Name Club
Clementine Birnie Dacorum Fencing Club
Reya Farlam Dacorum Fencing Club
Megan Hollingbery Dacorum Fencing Club
Arwa Pearson Oundle Peterborough & Stamford Epee Club
Amelia Whale Loughton Fencing Club
Competitor Name Club
Katie Cotier Unaffiliated
Lucy Courtier Affondo
Grace Jones Loughton Fencing Club
Alex Lines Activ8
Grace O'Neill Dacorum Fencing Club
Lauren Ryder-Garcia Newham Swords
Competitor Name Club
Kate Arnold Affondo
Henriette HADALIN Leon Paul Epee
Sophie Mabbs Dacorum Modern Pentathlon
Heila Pearson Oundle Peterborough & Stamford Epee Club
Competitor Name Club
Maisie MCCORMACK Oundle Peterborough & Stamford Epee Club
Competitor Name Club
Ava Davies Paul Davis Fencing Academy
Amy Heath Paul Davis Fencing Academy
Kathryn Liu Stort Valley Sabre Club
Isabelle Narburgh Great Yarmouth & Waveney
Ella Pierce Stort Valley Sabre Club
Josephine Reid Paul Davis Fencing Academy
Maya Sutton Paul Davis Fencing Academy
Competitor Name Club
Thisbe Danford Paul Davis Fencing Academy
Esme Gallagher Paul Davis Fencing Academy
Anya Mehta Paul Davis Fencing Academy
Elizabeth Pang Brentwood School Fencing Club
Competitor Name Club
Matilda Gladwell Unaffiliated
Ruby Luck Stort Valley Sabre Club
Sophie Mabbs Dacorum Modern Pentathlon
Scarlett Purdie Stort Valley Sabre Club
Amber Smith Paul Davis Fencing Academy
Competitor Name Club
Freya Diggens-Wilson Paul Davis Fencing Academy
Madeleine Ridout Affondo
Phoebe Sayer Norfolk Fencing Club
Kaya Smith Paul Davis Fencing Academy